Aeropress gidas – apverstas variantas

rr_kavos_meistru_mokykla aeropress

 

Trumpas variantas

  1. 18g kavos, 250ml vandens.
  2. Sušildyti Aeropress ir sudrėkinti filtrą.
  3. Užpilti kavą vandeniu iki pusės ir pamaišyti.
  4. Supilti likusį vandenį ir apversti.
  5. Spausti apie 10 sekundžių.

Detalesnės instrukcijos


Pasiruošimas

Aeropress geriausiai naudoti vėsesnį ~80 – 85C vandenį. Kai virdulys užvirs ir išsijungs, atidaryk dangtelį, jei toks yra. Maždaug per minutę vandens temperatūra nusileis iki 85C.

Kol vanduo vis dar kaista, pasverk ir sumalk pupeles. Sumalta kava turėtų būti ne didesnio rupumo nei stalo cukrus.

Ištrauk Aeropress į darbinę poziciją ir pastatyk ant lygaus paviršiaus. Įpilk vidun maždaug 150ml (iki  skaičiaus 3) vandens iš virdulio. Nesvarbu, jei dar nespėjo pravėsti, bet neturėtų būti ir verdantis. Tuo metu įdėk popierinį filtriuką į krepšelį ir perliek karštu vandeniu. Tai padaryti labai paprasta ir saugu, įstačius plastmasinį krepšelį į puodelį ar stiklinę. Gali panaudoti tą patį vandenį, kuris šildė Aeropress vidų.

Suberk kavą į vidų ir įjunk laikmatį Ryto Ritualo aplikacijoje. Berdamas kavą į Aeropress būk stropus ir nepritrupink į sujungimus, kur tvirtinasi krepšelis. Tai gali trukdyti užsukti filtrą. Stropumui ugdyti gali naudoti komplekte pridėtą piltuvą.


Ekstrakcija

Tuomet užpilk Aeropress vandeniu iš virdulio iki 2 atžymos. Pateliūskuok, arba kelis kartus pamaišyk tuo maišikliu, kuris buvo pridėtas. Arba bet kokiu kitu įnagiu. Stebėk, kad neliktų kavos frikadėlių. Jei kava šviežia, viršuje susiformuos stora puta. Tai anglies dvideginis, kuris palieka maltą kavą ir kurio dėka gali užuosti nuostabius aromatus.

Leisk pastovėti apie 30-40 sekundžių. Per šį laiką gali virš kriauklės nupurtyti plastikinį krepšelį su filtru, nes jo skylutėse bus užsilikusio vandens. Taip pat pasiruošk puodelį.

Atėjus laikui pripildyk Aeropress iki viršaus ir užsuk krepšelį. Leisk pastovėti dar 20 – 30 sekundžių.

Artėjam link pabaigos. Paimk Aeropress į ranką. Uždėk apverstą puodelį ant viršaus ir grakščiu rankos judesiu apversk viską aukštyn… Tiksliau žemyn. Na, kad puodelis atsistotų ten, kur puodeliai paprastai stovi.

Padėk ant stalo ir palengva spausk stūmoklį žemyn. Tam turėtų užtekti abiejų tavo rankų svorio, plius šiek tiek papildomo spaudimo. Nieko baisaus jei reikės čiut daugiau pastangų.

Jei viskas slenka žemyn labai lengvai, ko gero kava buvo sumalta per rupiai. Tačiau jei stūmoklis spaudžiasi labai sunkiai, tai rodo jog kava buvo sumalta per smulkiai. Jei nesispaudžia išvis… Geriau ir nespausti, nes gali sulaužyti savo Aeropress.

Kavos ekstrakcija vyksta kartu su spaudimu. Nuo ekstrakcijos laiko priklausys kavos skonis. Orientacinis laikas yra apie 10 sekundžių. Tačiau gali eksperimentuoti su ekstrakcija nuo 3 iki 20 sekundžių.

Kai pabaigsi, lėtai pakelk Aeropress ir pakratyk žemyn. Tuomet greitai apversk ir atsuk krepšelį. Išspausk stūmoklį iki galo ir viduje esanti kava, su popieriniu filtriuku smagiai pokštels ten, kur ją nukreipsi. Kava ir popierius gali būti kompostuojami.

Niekad nepalik guminės detalės įspaustos į Aeropress, nenaudojama ji turi šiek tiek judėti.

Atsargiai sriūbtelk. Kartais žmonės mėgsta papildyti puodelį šlakeliu vandens, pagal skonį. Vėliau, kai žinosi ką ir kaip mėgsti, gali pasverti puodelį ir įpilti, pavyzdžiui, 50g vandens dar prieš pradedant ekstrakciją.
Tik nenaudok vandens, kuriuo skalavai filtrą, nes šis turės popieriaus prieskonį. Kas yra popieriaus prieskonis? Paragauk iš sužinosi.

Per Aeropress paruošto gėrimo skoniui daugiausiai įtakos turi kavos kiekis ir malimo dydis. Taip pat ekstrakcijos ir ruošimo laikas. Šiuos etapus gali labai paprastai pasižymėti Ryto Ritualo aplikacijoje. Taip, kitą kartą, žinosi kur daryti mažus pakeitimus.


Dviems puodeliams arba vienam dideliam

Paimk 20g kavos ir sumalk truputį stambiau nei vienam puodeliui. Tokiu atveju gali spausti Aeropress į asotėlį, kuris turi snapelį. Iš tokio bus lengviau padalinti. Kartais tam tinka didesnis prancūziškas kavinukas. Jei neturi, tiesiog stiklainis pasitarnaus puikiai. Nepamiršk šiek tiek papildomo vandens.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *